Flash belleğe resim koyma

usbye reim eklemeFlaş belleklere bir ico dosyası eklemek istermisiniz o zaman bu yazı sizin için oldukça yararlı olucaktır.

Flaş belleğe resim kopyalamak için bu linke tıklayınız ve adımları izleyiniz.

Bunu yapmak bir çocuk oyuncağı,kendinize bir resim belirliyorsunuz resminizi verdiğimiz siteye yükleyip ico dosyasını indiriyorsunuz sonra verdiğimiz 3 satırlık kodla bunu halledebiliyorsunuz.

Resminizi belirleyin ve http://tools.dynamicdrive.com/favicon/ adresine gidin. gözata basıp resminizi ekleyin ve [Merge with a 48×48 large XP icon] ‘u işaretleyin create icon’ a basıp ico dosyanızı üretmesini bekleyin.sonrada Download Favicon’a basın ve indirin. isminin favicon önemli değil ama tr karakter kullanın ve uzantısı .ico olucak bunu değiştirmeyiniz.

Şimdi gelelim kolay kısmına ; flaş belleğimizin içine icon  adlı bir klasör açın ve içine ico dosyanızı atın. Sonra tekrar geri dönüp(anadizine) sağ tıklayıp bir not defteri açın ve aşağıdaki kodları içine yazınız.

 

[AUTORUN]
label=cyberwacky.com
icon=icon/favicon.ico

sonrada farklı kaydete tıklayıp autorun.inf şeklinde kaydediniz.(ana dizine).
Not defterini silebilirsiniz asıl gereken autorun.inf dosyasıdır.
label= buraya flaş bellğinizin ismi
icon=icon/buraya ico dosyasının ismi.ico
SON DURUM :sonuç

Bir önceki yazımız olan USB'den Format atma başlıklı makalemizde bootable flaş bellek, flash bellekten format ve FORMAT hakkında bilgiler verilmektedir.

CyberWacky

Tüm teknolojileri seven bir kişiyim. Özellikle bilgisayar hakkında her türlü bilgiyi öğrenmeye çalışırım. Html, CSS, VB.NET, PHP gibi diller öğrendim. Şimdi kendi programımı yapıyorum.

5 thoughts on “Flash belleğe resim koyma

Bir Cevap Yazın